“aşk hiçbir şey bilmediğim, yalnızca güvendiğim, sonsuz sevildiğim bir hal”

N: Peki bu kadar uyanık olma hali? Odaklandığımızda herhalde dört ses duyabiliyoruz. Ben şu an rüzgârın ağaçlara çarpan sesini, öten kuşların sesini, arkadan gelen Nora’nın sesini, köpeğin ayak seslerini duyuyorum ve kendimi adapte ettiğimde duyabildiğim sesler bunlar. Duyamadığım bir sürü ses var eminim. Ama sen orada bir sürü şeyi aynı anda yapıyorsun. Bütün bunları aynı anda yapabilmenin vermiş olduğu bir mestlik olmalı. Bütün bu donanımlara sahip olmak yeryüzüne indiğinde hayatını nasıl yaşamana yardımcı oluyor?

Nur: İlk başlarda uçmaya çalıştığımda, zannediyordum ki bu bilek işi. Uçak çok güçlü, motor çok güçlü. En çok bunun üzerine çalışmam gerekecek. Ama asıl geliştirmem gereken hiç beklenmedik bir becerim varmış, olmalıymış; zamanı yavaşlatabilmek, ya da kendini hızlandırmak ama yumuşacık bir düzende, telaşsız. Normal hayatımda da telaşa kapıldığım işleri artık akışında gayet rahat hallediyorum. Çok yönlü olma tarafın gelişiyor.

anı güzel yönet ki kriz çıkmasın.

N: Bu bahsettiğin aslında bir kriz yönetimi gibi mi? 

Nur: Aslında mesele de o, anı güzel yönet ki kriz çıkmasın. Biz insan olarak gerçekten ihtiyaç duyduğumuzda, ihtiyacımız olan bilgiyi, fonksiyonu kendimizden çıkartabiliyoruz. Bunu yapmak için de ihtiyaç duyduğumuz ortamlara muhtacız. Akrobasi uçuşu da bu anlamda seni aktive ediyor. Dolayısıyla neye ihtiyacım varsa o anda beynim öyle çalışıyor, orada hiçbir bahane yok. Ne yapman gerekiyorsa yapacaksın oraya oturduysan. Bu benim günlük hayatıma da yansıyor. Çünkü havacılık artık benim her günüm.

N: Umutsuzluğa kapıldın mı hiç bu yolculukta?

Nur: Çok çıkmaz görünen anlar oldu ama hiç umutsuzluğa kapılmadım.

N: Çıkmaza düştüğünü sandığın anlarda tutunduğun dal neydi?

Nur: Çok romantik bir cevap vereceğim. Gönlümdeki aşk.

N: Nedir o peki? Nasıl bir şeydir?

Nur: Aşk hiçbir şey bilmediğim, yalnızca güvendiğim, sonsuz sevildiğim bir hal.

N: Bundan sonraki hadsizliğin ne olacak?

Nur: Pilot olmadan önce şöyle demiştim; “Ben gidip pilot olacağım. Sonra da uzaya çıkacağım” Galiba uzaya çıkacağım, ciddiyim.

© 2020 Âlim Yapım

  • White Instagram Icon
  • Beyaz Facebook Simge
logo-28.png