top of page
Sayfa6.JPG

“ne dediğimize ne dilediğimize, gönlümüzden ne geçirdiğimize hakim olalım.”

N: İnsanlığa ne tür bir faydan olsun isterdin?

Nur: Şu anda benim insanlığa bence tek bir faydam var, o da dünyaya getirdiğimiz, çocuğumuzu sevgiyle yetiştirmek. Ona sevgiyi öğretmek ve çalışkan, disiplinli, hayalleri olan, neşeli, heyecanlı, aşk dolu, bir insan olabilmesi için, annesi olarak, yol göstermek.

 

Faydalı olmayı umduğum şey ise şu: Nasıl ki ilk Türk kadın akrobasi pilotu bana ilham oldu, ben de, bunu başarabilirsem, diğerlerine ilham olursam,  faydalı olabileceğim yerin burası olduğunu düşünüyorum. Ne dediğimize, ne dilediğimize, gönlümüzden ne geçirdiğimize hakim olalım. Her şey mümkün. Ben sadece bunu göstermek istiyorum. Bahane üretmeyi bırakalım. Kendimize koyduğumuz sınırlar var. Ben koymuyorum artık. Keyfim, neşem, istikrarım herkese örnek olsun. Sevdiğim işi yapıyorum. Risk alıyorum ama korkmuyorum kaybetmekten; gönlüme güveniyorum, çalışkanlığıma, aklıma. Hayırlısı diye dua ediyorum, duamı duyana sonsuz güveniyorum. Her ne getirdiyse yoluma, benden iyi bilir deyip dersime çalışıyorum. Mal mülk dolamıyorum bileklerime ağır ağır, uçuyorum. Mutluluğu eşyada malda değil, özümde arıyorum ve tam da aradığım yerde buluyorum. Zorlaştı mı yolculuk daha da aşka geliyorum, hah diyorum simdi öğrenme gelişme vakti. Kendimi sonsuz seviyorum; beni yaratana aşkımdan, saygımdan. O’ndan ayrı görmüyorum kendimi, nasıl göreyim? Aynaya bakıyorum her yanımda imzası. Her yanımda O. Dolayısıyla bundan daha azını yakıştıramıyorum kendime ve kimseye... Gittiğim yerde değil dikkatim, yolda.

 

Herhangi birimiz bir şeyi ne kadar güzel yapıyorsa hemen peşinden giden biraz daha güzelini yapıyor. Onun peşinden giden biraz daha güzelini yapacak. Biz büyüyoruz, çoğalıyoruz, bir oluyoruz. Ufacık bir ışık yakabilirsem birilerinin aklında, gönlünde, bunu yapabilmek istiyorum. Bana baksınlar ve şunu desinler: “Bak korkacak bir şey yokmuş”. Ben çok hata yaptım. Korkmayalım hata yapmaktan, hata yapmadan insan güzeli bulabilir mi? Hata yapalım ki öğrenelim. Yaptığımız hataları birlikte düzeltelim. Doğruyu bulalım.

N: Türk insanının ve kendini Türk hissedenlerin en yüceltilesi özelliği nedir?

Nur: Aklı, cesareti ve kudreti. Türk insanı bir kelime ile dünyaları değiştirebilir. Bu dayatılan  “yapamazsın” safsatasından sıyırabilsek kendimizi ve gönlümüzle hareket edebilsek karşımızda hiçbir şey duramaz. Bence Türk insanının önünde duracak tek bir şey var; Türk insanının kendisi.

bottom of page