“ne dediğimize ne dilediğimize, gönlümüzden ne geçirdiğimize hakim olalım.”

N: İnsanlığa ne tür bir faydan olsun isterdin?

Nur: Şu anda benim insanlığa bence tek bir faydam var, o da dünyaya getirdiğimiz kızımıza sevgiyi öğretmek ve çalışkan, disiplinli, hayalleri olan, neşeli, heyecanlı, aşk dolu, anne baba olarak ona güzeli göstermek.

Faydalı olmayı umduğum şey şu: Nasıl ki Semin uçuşuyla bana ilham oldu, ben de gerçekten bunu başarabilirsem faydalı olabileceğim yer bu olacaktır. Ne dediğimize ne dilediğimize, gönlümüzden ne geçirdiğimize hâkim olalım. Her şey mümkün. Ürettiğimiz bahanelerle tutmayalım kendimizi. Kendimize koyduğumuz sınırlar var. Ben koymuyorum artık. Örnek olsun keyfim. Sevdiğim işi yapıyorum. Risk alıyorum ama korkmuyorum kaybetmekten; gönlüme güveniyorum, çalışkanlığıma, aklıma. Hayırlısı diye dua ediyorum, duamı duyana sonsuz güveniyorum. Her ne getirdiyse yoluma, benden iyi bilir deyip dersime çalışıyorum. Mal mülk dolamıyorum bileklerime ağır ağır, uçuyorum. Mutluluğu eşyada malda değil, özümde arıyorum, tam da aradığım yerde buluyorum. Hayat akıyor gidiyor, nasıl gelirse gelsin ben endişe taşımıyorum. Zorlaştı mı yolculuk daha da aşka geliyorum, hah diyorum şimdi öğrenme gelişme vakti. Kendimi sonsuz seviyorum; beni yaratana aşkımdan, saygımdan. O’ndan ayrı görmüyorum beni, nasıl göreyim? Aynaya bakıyorum her yanımda imzası. Her yanımda o. Şahane. Tarifsiz. Dolayısıyla azını yakıştıramıyorum kendime, tıpkı her birimizin olduğu gibi, en güzeline layığız, o güzeli arıyorum. Gittiğim yerde değil dikkatim, yolda. Daha fazlamız böyle olsun dilerim, bu nasıl güzel bir zincir aslında. Herhangi birimiz bir şeyi ne kadar güzel yapıyorsa hemen peşinden giden biraz daha güzelini yapıyor. Onun peşinden giden biraz daha güzelini yapıyor. Biz büyüyoruz, çoğalıyoruz, bir oluyoruz. Ben çok hata da yaptım. Bana baksınlar ve şunu desinler: “Bak korkacak bir şey yokmuş”.  Korkmayalım hata yapmaktan, hata yapmadan insan güzeli bulabilir mi? Hata yapalım ki öğrenelim. Yaptığımız hataları birlikte düzeltelim. Doğruyu bulalım.

N: Türk insanının ve kendini Türk hissedenlerin en yüceltilesi özelliği nedir?

Nur: Aklı, cesareti ve kudreti. Türk insanı bir kelime ile dünyaları değiştirebilir. Bütün bu dayatılan safsatadan sıyırabilsek kendimizi ve gönlümüzle hareket edebilsek karşımızda hiçbir şey duramaz. Bence Türk insanının önünde duracak tek bir şey var: Türk insanının kendisi. Türk insanını motive edecek, harekete geçirecek tek şey yine Türk insanının kendisi. Kendimizi sevmeli ve saygı duymalıyız. Bunu yaparsak önümüzde hiçbir şey duramaz. Ayağımıza taş değmez.

© 2020 Âlim Yapım

  • White Instagram Icon
  • Beyaz Facebook Simge
logo-28.png