top of page

N: İntikal bir yerden bir yere geçiş, anlama, kavrama demek. Sizin için “intikal” ne demek?

C&W: İntikalin kelime anlamı bir yerden bir yere dahil olmak. Bizim de bir sloganımız var. “Sokaktan dünyaya…” diye. O nedenle adını “intikal” koyduk. Bağcılar’da yaşayan, maddi durumu iyi olmayan genç insanlar  var. Onlara yardımcı oluyoruz. Hiçbir maddi beklentimiz yok. Tek isteğimiz vefalı olmaları. Biz öyleyiz çünkü.  Bu oluşumu dünyaya yaymak istiyoruz. İntikalin yelpazesi geniş. Doktor adayları var, müzisyen adayları var, sporcu adayları var… Müziğe yeteneği olanları müziğe yönlendiriyoruz.  Bağcılar’daki stüdyomuzda yetenekli gördüğümüz kişileri alıp, tüm prodüksiyon işlerini karşılıyoruz. Baktık müziğe yeteneği yok mesela  futbola var, futbola yönlendiriyoruz. Bağlantılarımızı kişinin yeteneği yönünde kullanmaya çalışıyoruz.

 

N: İntikalin devamlığını nasıl sağlamayı planlıyorsunuz?

C&W: Zaten sürekli bir arada olduğumuz için onları takip etmek daha kolay oluyor. Hayatlarında bir şeylerin düzene girdiğini gördükleri zaman, başardıklarına inandıklarında olumsuz eğilimlerden uzak kalma isteği oluyor onlarda. Hepsine bir nevi bilinç kazandırmaya çalışıyoruz. Aslında herkes elini taşın altına koysa, sanatçılar da bu anlamda insanlara destek verse, çok güzel olur.

“başardıklarına inandıklarında olumsuz yönelimlerden uzak kalma isteği oluyor onlarda. Hepsine bir nevi bilinç kazandırmaya çalışıyoruz.”

WhatsApp Image 2020-08-29 at 12.43.05.jp
bottom of page