N: İntikal bir yerden bir yere geçiş, anlama, kavrama demek. Sizin için “intikal” ne demek?

C&W: İntikalin kelime anlamı bir yerden bir yere dahil olmak. Bizim de sloganımız vardı. “Sokaktan dünyaya…” diye. O nedenle adını intikal koyduk. Bağcılar’da yaşayan, durumu iyi olmayan konservatuvar öğrencileri var. Onlara yardımcı oluyoruz. Hiçbir maddi beklentimiz yok. Tek isteğimiz vefalı olmaları. Biz öyleyiz çünkü. Bağcılar insanı vefalıdır. Bu oluşumu dünyaya yaymak istiyoruz. İntikalin yelpazesi geniş. Doktor adayları var, müzisyen. Müziğe yönlendiriyoruz. Bağcılar’daki stüdyomuzda yetenekli gördüğümüz kişileri alıp, tüm prodüksiyon işlerini yapıyoruz. Baktık müziğe yeteneği yok futbola var, futbola yönlendiriyoruz. Yelpazemiz geniş. Bağlantılarımızı kişinin yeteneği yönünde kullanmaya çalışıyoruz.

 

N: İntikalin devamlığını nasıl sağlamayı planlıyorsunuz?

C&W: Zaten sürekli bir arada olduğumuz için onları takip etmek daha kolay oluyor. Hayatlarında bir şeylerin düzene girdiğini gördükleri zaman, başardıklarına inandıklarında olumsuz yönelimlerden uzak kalma isteği oluyor onlarda. Hepsine bir nevi bilinç kazandırmaya çalışıyoruz. Aslında herkes elini taşın altına koysa, sanatçılar da bu anlamda insanlara destek verse, çok güzel olur.

“başardıklarına inandıklarında olumsuz yönelimlerden uzak kalma isteği oluyor onlarda. Hepsine bir nevi bilinç kazandırmaya çalışıyoruz.”

© 2020 Âlim Yapım

  • White Instagram Icon
  • Beyaz Facebook Simge
logo-28.png