top of page
AYT07032.jpg

Berk: Birlik kavramının tanımı nedir sizce?

N: Her şeyin bir özden olduğunu bilmeyi anlamaya “birlik” denir bence.

B: Cevabını bulamadığınız bir soru var mı?

N: Cevabını bulamadığım bir soru yok ama merak ettiğim sorular var. Cevaplarını şu an bilmesem de vakti geldiğinde öğreneceğimi biliyorum.   

Merve: Merhaba hoş geldiniz. Bir gün aynaya baktığınızda, ruhunuzla gözbebekleriniz temas etse, bedeniniz ve ruhunuz apaçık karşılaşsa ona ne söylerdiniz?

N: Her aynaya baktığımda zaten karşılaşıyorlar ve karşılaştıkları noktada da kelimelerin bir ehemmiyeti kalmıyor. O karşılaşma anında sözcüklere ihtiyaç yok.

Merve: Bir sonraki hadsizliğiniz ne olacak?

N: Hadsiz Proje’nin hakkını vermek istiyorum gerçek anlamda. Şu an Hadsiz Proje’nin daha fazla alanda çalışma yapabilmesini ve daha çok insana ulaşmasını sağlamak istiyorum.


Aytek: Çocukluğunuzdan beri setlerdesiniz. Çalışırken sizi en çok zorlayan durumlar neler oldu?

N: Hepimiz çalışırken, zaman zaman, memnun olmadığımız, hoşumuza gitmeyen durumlarla karşılaşabiliyoruz. Birbirlerine inanmayan, birbirlerine destek olmayı tercih etmeyen insanlarla karşılaşabiliyoruz. Birbirlerine selam vermek, nasılsın diye sormak istemeyen insanlar olabiliyor çalıştığımız ortamlarda. Böylesi durumlarla karşılaşmak beni üzüyor olsa da bu durumlara karşı kayıtsız kalmıyor ve bununla ilgili “Ne yapabiliriz?” diye düşünüyorum her seferinde. Yargılamıyor ya da eleştirmiyorum. Ama bir araya gelişimizin aslında ne kadar medeni bir şey olduğunu gösterebilmek ve çalıştığımız ortamda sağlıklı ilişkiler kurabilmenin ne kadar önemli olduğunu anlatabilmek için çabalıyorum.

bottom of page