top of page
%2525C5%25259Fekiller-26_edited_edited_e

“herkesin duymaktan kaçındığı şeyi söyleyen, gösteren, anlatan kişi bence cesurdur.”

N: Sence “hadsiz” ne demek?

E: Bence “hadsiz” cesaretli demek.  Herkesin duymaktan kaçındığı şeyi söyleyen, gösteren, anlatan kişi bence cesurdur. Hareketleriyle gösterecek ve aksiyona geçirecek bir cesaret süreci vardır. O yüzden benim için “Hadsiz” cesaretli olmak demek.

N: Senin en büyük hadsizliğin neydi?

E: 10 yıl önce daha 18 yaşımdayken bir televizyon programında bana “Sosyal girişimcilik sence nasıl bir şey?” diye soruldu. Ben sosyal girişimciliği o zamana kadar iki üç kere duymuştum. Bu konuda okuduğum birkaç kaynaktan yola çıkarak anlatmaya başladım. Sosyal girişimcilik şöyle gelişmeli böyle gelişmeli… Bilirkişi olmuşum adeta. Sonra bana “Peki, motton nedir?” diye sordular. Ben de “Benim hayallerime dünya inandı!” dedim. O zamanda daha uluslararası bir gelişme olmamış, SosyalBen henüz yurt içinde birkaç ilde çalışmaya başlamış. Sonrasında evde yayını izlediğimizde annem bana şöyle bir şey dedi: “Bu biraz büyük olmamış mı?”

Bugün dönüp baktığımda bence orada yaptığım, alanı çok bilmeyip ama duyduklarım ve okuduklarımla soruyu cevaplayabilecek cesareti hissetmem ve sonrasında da bu kadar büyük bir mottoyu söylemem hadsizce bir motivasyonla hareket etmemdi.

bottom of page