top of page

N: Beden gücüyle hareket ediyorsun, yürüyorsun. Araştırdığım kadarıyla kendini keşfetmeye çalıştığını söylüyorsun. Kilometrelerce yol yürürken karayolu olmayan adada yaşıyorsun. Ada senin için ne ifade ediyor? 

D: Aslında binlerce kilometre yürüsem de izole ve insanlardan çok uzakta yürüyorum. Çok iletişimim olmuyor. Yürüyerek seyahat ederken 10 gün insan görmediğim oluyor. Adada da aslında aynı şey. Kimseyi görmüyorum. Hep kendimi izole ettiğim bir alan aslında ada.

N: Kendini niçin izole ediyorsun?

D: Kendimle olmayı, yalnızlığı seviyorum. İnsanlar yalnız olmaktan korkar. Çok depresifmiş gibi gelir ama ben yalnız olmaktan keyif alıyorum. Tek başımayken yapılabilecek çok fazla şey buluyorum. Kendim ile baş başa kalıp, üreteceğim şeyler hakkında düşünebiliyorum. Daha fazla motivasyon bulabiliyorum kendimde. O yüzden de izole hayatı çok seviyorum. Şehir hayatındansa adadaki yaşamı tercih ederim. Yürüyerek seyahat ettikten sonra şehirde olmak bana çok kaotik geliyor. O kadar sessizlikten sonra en güzel dengeleyecek yerlerden biri Büyükada’ydı.

“yürüyerek seyahat ettikten sonra şehirde olmak bana çok kaotik geliyor.”

bottom of page